ביטוח רכב – כיצד נהיגה זהירה מפחיתה עלויות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

אנחנו, בעלי רכבים ונהגים, צריכים לנהוג זהיר על הכביש בשביל להימנע מתאונות, חבלות ונזקים שעלולים להיגרם כתוצאה מנהיגה פזיזה. בכל פעם כשאנחנו מאיצים את המהירות במקומות שאנחנו לא אמורים לנהוג מהר או לא מבצעים את מה שהתמרור, הרמזור או השלט מורה לנו, אזי שאנחנו מעמידים את עצמנו, נוסעים, נהגים, הולכי רגל ואחרים בסכנה. 

אך לנהיגה זהירה יש חשיבות גם בהיבט הכלכלי. בראש ובראשונה, אם אנחנו נוהגים זהיר ולא עושים תאונות, אזי שאנחנו מתמודדים עם עלויות ישירות או עקיפות שהאירוע עלול לייצר עבורנו. כמו כן, אם אנחנו נוהגים זהיר, אז אנחנו נוכל להימנע מפגיעה בערך הרכב, מה שיכול לעזור לנו למכור אותו בעתיד בערך השוק האמיתי שלו.

ישנה נקודה נוספת בה נהיגה זהירה יכולה להפחית עלויות באופן משמעותי, והיא בכל מה שקשור לפוליסת ביטוח רכב.

עלות פוליסת ביטוח רכב מושפעת מגורמים שונים. שני גורמים בולטים מאוד, הן תביעות עבר או במילים אחרות ההיסטוריה של הנהג, וגובה השתתפות עצמית. שני הגורמים יכולים להשפיע על הפרמיה שנשלם עבור הפוליסה ועל התנאים שלה. לכן, מעבר לעניין הבטיחותי והעובדה שאף אחד מאיתנו לא רוצה לגרום נזק, לו או לאחרים, יש כאן היבט כלכלי שהוא משמעותי, לא רק בטווח המיידי וצריך לקחת אותו בחשבון.

כיצד תביעות עבר וגובה השתתפות עצמית משפיעה על עלויות הביטוח

כאשר חברת ביטוח ניגשת למכור פוליסה לבעל רכב, אחד הדברים שהיא בוחנת הוא כמה תביעות הוא הגיש בעבר או הוגשו נגדו. האם החברה נאלצה לממש את הפוליסה שלו ולשלם כיסויים שונים, עקב מקרים של תאונות ופגיעות. נהג שהיה מעורב בתאונה, סביר להניח, היה צריך לממש את הפוליסה ולכן, כשהוא ירצה לרכוש פוליסה חדשה או לחדש פוליסה קיימת, חברת הביטוח תיקח את זה בחשבון.

גובה השתתפות עצמית, זה סכום שהלקוח יצטרך לשלם מכיסו במקרה של תאונה. היחס עובד כך, ככל שגובה ההשתתפות העצמית גבוהה יותר, כך מחיר הפוליסה נמוך יותר. נהג זהיר שאיננו ביצע תאונות בעבר ולא השתמש בפוליסה, לפעמים יעדיף לשלם פרמיה נמוכה עם השתתפות עצמית גבוהה, מאחר והוא מאמין שלא יצטרך לממש את הפוליסה.

כלומר, נהג זהיר, יוכל להוציא הרבה פחות כסף על הפרמיה, מאחר והוא לא מעמיד את עצמו בסיכון ולא יצטרך שחברת הביטוח תספק לו כיסויים משמעותיים.

איך אפשר ליהנות מפוליסה איכותית וזולה?

אחת הדרכים לבחון מה חברות הביטוח מציעות ואיזו פוליסת ביטוח רכב הכי משתלמת מבחינת עלויות וכיסויים, היא בעזרת השוואת מחירים בין הצעות שונות.

לשם כך, ניתן לפנות אל אתר של Wobi, לקבל הצעות מחברות ביטוח שונות, להשוות ואז להחליט איזו פוליסה הכי משתלם לנו לקנות.

 ביטוח רכב

ביטוח רכב

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו