השוואת מחירי ועד בית חיצוני – לבחור ועד בית משתלם

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

השוואת מחירי ועד בית חיצוני - לבחור ועד בית משתלםניהול ועד בית הכרחי בדרך לתפעול האידיאלי של בניין מגורים משותף. פעמים רבות הדיירים בוחרים מביניהם נציגים של הועד, שיקחו על עצמם את המשימה.

המאמר הנוכחי מציע את התרחיש האחר, שהפך לפופולארי במיוחד בשנים האחרונות – פנייה לחברות המציעות שירותי ועד בית חיצוני.

מדובר בבחירה שיכולה להקל מאד על ניהול הבית ולהביא לכך שהוא יתבצע בצורה טובה יותר, אבל מנגד היא כרוכה בסכומים שעשויים להיות גבוהים (גם אחרי שמחלקים אותם בין דיירי הבניין).

מכאן, ברורה השאיפה לבחור הצעות משתלמות של ניהול ועד הבית, והחשיבות של השוואת מחירים בדרך לכך. הנה כמה דגשים שיסייעו לכם להתנהל בצורה הטובה ביותר מבחינה כלכלית, בדרך לקבלת ההחלטה האידיאלית עבור הבניין שלכם.

היו אתם אקטיביים

לדיירי בניין משותף, חשוב להגדיר כבר בנקודה הזו, יש הרבה יותר כוח ממה שרבים מהם חושבים – ובעיקר הרבה יותר כוח ביחס לרמת הלקוח הבודד. הם יכולים להשתמש בכוח הזה כדי לשפר את נקודת הפתיחה שלהם מול החברות הפועלות בתחום.

אולם כדי שזה יקרה צריך להקפיד על מספר דברים. הראשון שבהם הוא להכיר את התחום בצורה מספקת, למשל לדעת אילו שירותים הם חיוניים, מהי העלות ההגיונית לכל אחד מהם או אפילו אילו הצעות מספקות חברות אחרות. יש כאן אפשרות למיקוח ולשיפור התנאים, אבל כדי שזה יקרה רצוי מאד להכיר בצורה מספקת את שדה המשחק. כמו ברוב התחומים הכלכליים למעשה.

אם אתם לא יודעים היכן להתחיל, אתם יכולים להשתמש באינטרנט – בו תוכלו למצוא מידע רב על שירותי ועד חיצוני, אתרים של חברות שמפרטים את השירותים שהן מעניקות, מחירונים מומלצים וכן הלאה.

המידע כיום הוא נגיש הרבה יותר ביחס לעבר, וחבל שלא לחקור אותו לפני קבלת ההחלטה הסופית. זה עשוי להביא לכך שניהול הבית המשותף שלכם ייעשה ללא דופי, ובעיקר יחסוך לכם לא מעט כספים.

הגדרת הצרכנים והרצונות

עוד לפני שועד הבית החיצוני מתחיל את פעילותו ולוקח לידיו את המושכות, רצוי שאנשי הבניין יערכו בינם לבין עצמם ישיבה. במהלך הישיבה הם יגדירו לעצמם את הצרכים הנקודתיים שלהם מחברת הניהול, פונקציה של מצב הבניין, הפעולות שצריכות להיעשות בו בשוטף וכן הלאה.

בין היתר מדובר כאן על ניקיון, תחזוקה, שיפוצים, הדברה, העסקת בעלי מקצוע (נניח חשמלאים או מתקני מעליות) ועוד. לכל אחת מהפעולות האלה יש עלות שבאה לידי ביטוי במחיר החודשי שמשלמים לחברת הניהול.

מומלץ בשלב הזה לחשוב האם רוצים שהחברה תטפל גם בהיבטים הפיננסיים של ניהול בתים משותפים, למשל גביית תשלומי ועד מהדיירים, התנהלות מול הרשויות וכן הלאה. לא בכל הבניינים השירותים האלה אכן נדרשים, אבל בחלקם מדובר בחלק אינטגרלי וחשוב מאד מהתפעול שמעוניינים שחברת הניהול תיקח על עצמה.

לא רק המחיר קובע

עם כל הרצון שלנו למצוא בהצעה משתלמת מבחינה המחיר, חשוב לזכור שבתחום הזה יש פרמטרים אחרים וחשובים לא פחות בהם יש להתבונן. האתגר הראשון, כאמור, הוא למצוא חברה שתציע את סל השירותים שמתאים ביותר לצרכים של הבניין הספציפי.

יש חברות שמספקות שירותים מינימליים שלא בהכרח ממלאים את כל רצונות דיירי הבניין, ומנגד חברות ש"דוחפות" לאנשי הבניין שירותים יקרים שאינם זקוקים להם באמת. חברה שמשלבת בין מחיר סביר לבין שירותים המותאמים אישית היא זו שיכולה לקבל עדיפות בהרבה מאד מקרים.

מומלץ לבחור בכל מקרה את הניסיון של החברה, את ההכשרה של אנשיה, המוניטין שלה (ניתן בהחלט לבקש לשוחח עם דיירי בניינים אחרים שהיא מנהלת) וכן הלאה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו