מחירון רכב

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

רכישת רכב חדש או משומש היא עניין יקר בישראל, מדינה שבה המיסוי על שוק הרכב גבוה מאוד. כמו כן, קיימים כמובן סוגים רבים של רכבים, ועל כן רמות המחיר מגוונות מאוד ונעות מכמה אלפי שקלים ועד מאות אלפי שקלים לרכב, כאשר הרכישה יכולה להתבצע מגורם פרטי, יבואניות רכב, סוכנויות שונות ועוד. תנאי הכרחי לקיומו של שוק רכב יעיל הוא מחיר כללי קבוע לכל סוג של מכונית, בהתאם לקריטריונים רבים המשפיעים על המחיר. ללא מחירון רכב מוסכם, יעיל ואמין, אי אפשר לנהל תהליכים של מכירת, השכרת ורכישת רכבים. חייבים להתבסס על מחיר מחירון מסוים על מנת ליצור בסיס התחלתי משותף לתהליכים אלו.

מהו מחירון רכב

מחירון רכב הוא מחירון מורכב מאוד שכולל הגדרות והתניות רבות המשפיעות על המחיר, הרשמי או הלא רשמי, של רכב מסוים. מן הסתם, אי אפשר פשוט לקבוע מחיר מחירון שמתבסס רק על סוג הרכב ושנת ייצורו. אלו הם גורמים משמעותיים ומרכזיים כמובן, אלא שצריכים ליצור הגדרות צרות יותר, שיאפשרו לקבוע מחיר מחירון כזה בהתאם למצב הרכב, מרכיבים שונים בו, והגדרות נוספות.

סוג הרכב מבחינת יצרנית, גודל וכדומה, הם כמובן גורמים מרכזיים בקביעת מחיר הרכב. אולם מעבר לזה, מחירון רכב לוקח בחשבון נתונים כמו מספר קילומטרים שהרכב נסע, סוג הבעלות על הרכב בעבר וכמות הבעלויות, קיומן של תאונות בהיסטורית הרכב, תנאי ביקוש והיצע של סוג הרכב הספציפי, פגמים מסוימים ברכב, וכן הלאה. אפשר לבחון מחירון רכב ומחירי מחירון ספציפיים ברמת רזולוציה כללית וקטנה מאוד, או להרחיב את נקודת המבט לרזולוציה גדולה יותר, ולהיכנס לפרטי פרטים.

חשיבות מחירון הרכב

חשוב לציין כי הנושא של מחירון רכב הוא מורכב ומשמעותי מאוד לשוק הרכב בכל היבטיו בישראל, החל מרכבים חדשים, אך בעיקר בשוק המשומשים. השוק והציבור זקוקים לקו מנחה כללי ואמין שעל פיו פועל רוב השוק, אחרת, כל גורם ואזרח פרטי יכולים להסתמך על נתונים סותרים ושונים. מחירוני רכב מיועדים ליצור בסיס עבודה משותף לתהליכי רכישה ומכירה של מכוניות, כך שמספר רב של מחירונים יפגע בציבור, והשירות של כל מחירון לא יהיה יעיל. על כן, מתבסס השוק על מספר קטן של מחירונים. בשנים האחרונות נוסף שחקן נוסף לשוק זה, לאחר שליטה רמת שנים ומוחלטת של מחירון לוי יצחק בשוק הרכב הישראלי.

מחירון הרכב של לוי יצחק

 

חברת השמאות והסקרים הפרטית, לוי יצחק, היא השם המוכר ביותר בישראל בכל הנוגע לתחום של מחירון רכב. מזה שנים רבות, המחירון של לוי יצחק הוא הגורם המשמעותי ביותר בתחום זה בישראל. מחירון רכב לוי יצחק הוא מזה תקופה רבה, וגם היום, המחירון הרשמי שעל פיו פועלים רוב אזרחי ישראל וגורמים מקצועיים רשמיים, כמו משרדי ממשלה, סוכנויות למכירת והשכרת רכבים, יבואני רכב, חברות ליסינג וכדומה.

כיום, האתר של מחירון הרכב לוי יצחק פועל בשיתוף פעולה עם אתר הלוחות WinWin, מבית אתר ynet של ידיעות אחרונות. השימוש במחירון אפשרי באתר האינטרנט באמצעות שיחה למספר טלפון מסוים, הזנת קוד ספציפי לאתר, וקבלת אפשרות כניסה לשירות באתר. לאחר הכניסה למחירון הרכב לוי יצחק באינטרנט אפשר להשתמש בשירות כל עוד שיחת הטלפון הראשונית נותרת פעילה. במחירון יש להזין נתונים שונים לקבלת מחיר ספציפי לאותו רכב מסוים, החל מסוג הרכב, שנת הייצור, כמות ק"מ, סוג בעלות וכדומה.

למחירון הרכב של לוי יצחק הקש כאן

מחירון הרכב של יד2

 

בשנים האחרונות, אתר יד2, אחד האתרים המרכזיים למסחר במוצרים יד שנייה, הפך לגורם מהימן ומקובל מבחינת פרסום מחירון רכב מטעמו. זהו מחירון רכב שנקבע פחות על פי נתונים סטטיסטיים שונים כמו לוי יצחק, ויותר על פי נתוני שוק אמיתיים ומוכרים בפועל שמוכרי רכבים מבקשים. באופן כללי, האתר מתיימר להציג מחירון רכב אמין ואמיתי יותר. כיום ישנם קולות שקוראים להפיכת מחירון רכב יד2 למחירון הרשמי החדש בישראל. השירות באתר חינם.

למחירון הרכב של יד2 הקש כאן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו