השוואת מחירי מלוניות – מחלקת יולדות

השוואת מחירי מלוניות – מחלקת יולדות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

השוואת מחירי מלוניות – מחלקת יולדותבחירה של מחלקת יולדות חייבת להיעשות בזכוכית מגדלת, מכיוון שבחירה נכונה תגדיל את הסיכויים שהלידה תעבור בנעימים ובעיקר בהצלחה, ללא אי אילו סיבוכים לאם או לוולד.

מומלץ מאד לחשוב מבעוד מועד גם על הימים שאחרי הלידה, בהן יש נשים שירצו ליהנות מרמת פינוק גבוהה ככל האפשר – לצד כל הבדיקות, ההדרכות וההשגחה.

מלוניות, המוצעות בחלק מבתי החולים בישראל, מציעות את זה בדיוק. מלונית טובה מאפשרת להתחיל פרק זמן של החיים בצורה חיובית, אבל מנגד היא כרוכה בתשלום לא מבוטל, שעשוי להגיע גם לאלפי שקלים ללילה. אז איך מבצעים את ההחלטה הטובה והמשתלמת ביותר מבחינה כלכלית?

הפאר כן קובע

הדבר הראשון שאתם צריכים לדעת על מלוניות הוא שהרמה שלהן היא הכל חוץ מאחידה, מה שכמובן משפיע על המחיר שיש לשלם ללילה. מכאן נוגע שהגדרת ציפיות היא מפתח מרכזי בדרך לבחירה הנכונה של המלונית.

יש נשים שרוצות להתפנק במיוחד, ולכן יבחרו במלונית מפוארת עם תג מחיר גבוה בהתאם. מנגד, אחרות רוצות אמנם תנאים נוחים יותר של שהות ביחס למחלקות היולדות ה"רגילות" בבתי החולים, אבל לא לקרוע את הכיס. מומלץ מאד להגדיר תקציב בו רוצים או יכולים לעמוד.

לאחר מכן, או אפילו בד בבד עם הגדרת התקציב, יש לראות מה מציעה כל מלונית: מה כוללים החדרים? אילו אמצעים יש בהם לפינוק היולדת ובן זוגה? מהם השירותים הרפואיים שניתנים? האם מקבלים הדרכות? כמה ארוחות ניתנות ביום? וכן הלאה. כשמגדירים את הציפיות אפשר גם לדעת האם המלונית מתאימה למה שמחפשים.

סבסוד של קופת החולים

כל אחת מארבע קופות החולים בישראל מציעות חבילות הריון ולידה למבוטחות, שמצמצמות בצורה דרסטית את ההוצאות הרבות הכרוכות בתהליך המרגש הזה. מה שחשוב להדגיש, בהקשר הנוכחי, הוא שקופות החולים עשויות לסבסד חלק מהשהות במלוניות, על פי התנאים הספציפיים של כל פוליסת בריאות. הנחה שכזו היא בת עשרות אחוזים לרוב, ולכן מדובר על סכומי כסף משמעותיים.

שימו לב תמיד לאותיות הקטנות, כי בחלק מהפוליסות הסבסוד הוא לא על הלידות הראשונות אלא רק על הלידה השנייה, השלישית או אפילו הרביעית. כמובן שחשוב לבדוק עבור אילו מלוניות ניתן הסבסוד, כי לכל קופת חולים יש הסדרים עם מלוניות אחרות.

חפשו את המבצעים

השוואת מחירים נכונה, כמו בכל תחום צרכני אחר, יכולה לחסוך בסופו של יום לא מעט כספים. בחודשים שלפני הלידה מומלץ מאד שבני הזוג יהיו עירניים, יחקרו את השטח ויפקחו עיניים. מלוניות רבות מציעות מדי פעם מבצעים שהופכים את נטל התשלום עבור שהות בהן למעט פשוט יותר: לילה במתנה לשוהות במלונית מספר ימים, לדוגמא, או הנחה באחוז מסוים. מומלץ לבדוק את אתרי האינטרנט של המלוניות הפוטנציאליות השונות, או אפילו להירשם לרשימת תפוצה שתאפשר לקבל מידע על מבצעים חמים.

המיקום (או: חשיבות בית החולים שליד)

למרות שרוב המלוניות מאפשרות שהות גם של נשים שלא ילדו בבית החולים שהן נמצאות בתוכו (או צמודות אליו), מנקודת המבט של היולדת ברור שמומלץ לבחור במלונית של בית החולים: סביר להניח שבימים עמוסים, לחוצים ומעייפים שלאחר הלידה היא לא תרצה לעשות נסיעות ברחבי הארץ, לא משנה עד כמה המלונית שבסוף המסלול היא אכן מפנקת.

מכאן נובע שאי אפשר להפריד את המלונית מתנאי הלידה של בית החולים. מלונית מצוינת בבית חולים בעייתי היא במידה רבה חסרת תועלת – מה שחשוב הרבה יותר הוא שהלידה תעבור בצורה פשוטה ותסתיים בהצלחה. אם מתרשמים שמחלקת היולדות יכולה לעשות את עבודתה נאמנה אפשר לבחור גם במלונית ששייכת לבית החולים, אבל רצוי שלא לבצע מחלקת יולדות רק בגלל שהמלונית טובה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו