השוואת מחירי עזרי שמיעה – לקנות מכשיר בחוכמה!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

התקופה המודרנית נחשבת לתקופה משופעת בפעילות ומטבע הדברים – גם ברעש. חשיפה לרעש במהלך החיים נחשבת לגורם מרכזי בהיווצרות של ליקויי שמיעה, אך זו בהחלט לא הסיבה היחידה. למרבה המזל מספקים הזמנים המודרניים לא רק רעשים חזקים אלא גם פתרונות ומסתבר שהללו מרובים יותר מאי פעם.

בשורות הבאות נראה מהן הסיבות לירידה בשמיעה ומדוע כל כך חשוב שלא להזניח. עוד נראה אילו סוגים של עזרי שמיעה קיימים כיום בישראל וכיצד הם יכולים להקל על החיים. כמו כן, נראה מדוע חשוב כל כך להשוות בין המחירים של אמצעים ועזרים שונים לשיפור יכולת השמיעה וכיצד ניתן להשיג סבסוד, שיכול להגיע לסכומים בלתי מבוטלים.

לא רק הרעש אשם

בתחילת הדברים דנו בנקודה שהחיים המודרניים כוללים הרבה מאוד רעשים. הרעשים הללו כוללים בין היתר רעשים של כלי רכב מנועיים, מטוסים ומפעלים, אבל לא פחות מכך גם חשיפה לרעש במסגרת פעילויות פנאי (מועדונים ודיסקוטקים) ושימוש מוגבר במערכות מוזיקה בעוצמה חסרת תקדים.

חשוב לומר עוד שלא רק הרעש הוא הגורם הבלבדי למצבים של ירידה בשמיעה. עם העלייה בגיל נוצרת באופן טבעי ירידה בשמיעה, שמלווה לעיתים בפגיעה בזיהוי של עוצמות צליל שונות וביכולת לזהות דיבור בסביבה רועשת.

למרבה הצער, אנשים רבים שותפים למצבים של ירידה בשמיעה (לעיתים גם כתוצאה משירות צבאי בסביבה רועשת או מעבודה ארוכת שנים במפעל רועש) והם חשים בושה, ללא כל הצדקה. בין היתר, מחסום הבושה שמונע מהם לאבחן נכונה את מצבם מביא לפגיעה חמורה באיכות החיים שלהם ושל הסובבים אותם. בין היתר נוצרת:

  • פגיעה ביכולת לקיים תקשורת.
  • אבחון מוטעה של ירידה שכלית במבוגרים, בשעה שלמעשה מדובר על ירידה משמעותית בשמיעה, שלא זכתה לטיפול.
  • פגיעה בקשרים חברתיים ולעיתים גם בזוגיות.
  • הסתגרות ופגיעה בשביעות הרצון ורמות האושר הכללי בחיים.

היצע רחב ומגוון

מי שמצליח להתגבר על מחסום הבושה ומגיע לשלב של אבחון רפואי והתאמה של אמצעי השמיעה המתאים, מגלה עולם חדש של המצאות ושיפורים טכנולוגיים.

בניגוד לעבר, מכשירי השמיעה לדוגמא, אפילו כאלה שנועדו לפתור מצב של ירידה חמורה ביכולת השמיעה, אינם חייבים להיות מגושמים, מכוערים ובולטים לעין. מוצרים חדשים, חלקם מבוססי מחשב וחלקם דיגיטליים, מספקים פתרון איכותי ונסתר מן העין.

חלק מהפתרונות מגיעים בצורה של אוזניה שמתיישבת על אפרכסת האוזן, בצורה שמחקה את האוזניות של המכשירים הסלולריים. כך, למרות שמדובר על מכשיר שקל לזהותו כאמצעי עזר לתקשורת, הרי שהוא כבר לא מקושר לבעיית שמיעה והוא נחשב ידידותי מאוד למשתמש.

יש לציין שבין המכשירים ניתן למצוא גם עזרים בהתאמה אישית, כאלה שיכולים להתאים לתקופה של שימוש רציף בתוך תעלת השמע, דגמים שפועלים בהתאמה עם מכשיר הטלפון וכאלה שמסוגלים לשפר את איכות הצליל הנקלטת ולסנן הפרעות רקע.

במקביל, ישנם עזרי שמיעה שנועדו למי שסובל מירידה קלה בשמיעה, ואינו זקוק למכשיר שמיעה. עזרים כאלה יכולים לסייע בהאזנה לרדיו או לטלוויזיה, למשל, בלי שצריך להרים את עוצמת הקול לרמה שמטרידה את הסביבה.

מכשירי שמיעה – כל החברות והספקים

פתרונות איכות מוזלים

כאמור, ישנם סוגים רבים של אביזרים ועזרי שמיעה. תהליך הבחירה, שכולל מגוון רחב של אפשרויות, צריך לכלול תשומת לב רבה למאפיין המוצרים השונים וגם למחירים.

ההיצע הרב מתבטא בהבדלי מחיר שיכולים להגיע לאלפים רבים של שקלים, כאשר גודל המכשיר והטכנולוגיה שבה הוא פועל הם בעלי משמעות בעניין זה.

הבשורות הטובות הן שעבור חלק גדול מהציבור ישנה אפשרות לקבל הנחה וסבסוד משמעותיים. קופות החולים ומשרד הבריאות מציעים רמות שונות של סבסוד בהתאם לגיל המבוטח וסוג הביטוח שלו – רגיל או משלים.

ראו גם:

השוואת מחירי מדרסים

השוואת מחירי מולטיפוקל

העלמת ורידים בלייזר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו