השוואת מחירי טיפולי נגד פטרת בציפורניים – נפטרים מהמטרד אחת ולתמיד!

השוואת מחירי טיפולי נגד פטרת בציפורניים – נפטרים מהמטרד אחת ולתמיד!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

מחלות שונות שקשורות בפטריות יכולות לתקוף אזורים שונים בגוף, לעיתים נרחבים ולעיתים מצומצמים. אחד מהזיהומים הפטרייתיים הנפוצים ביותר הוא פטרת הציפורניים. התופעה, שמתבטאת בשינויים אופייניים בצבע ובמראה הציפורן, יכולה להיות תוצאה של סוגים שונים של פטריות, כאשר לעיתים מדובר על תופעות אחרות שמצריכות אבחון וטיפול ייעודיים.

השיטות לטיפול בפטרת הציפורניים שונות מאוד ומגוונות באופיין. השיטות נבדלות בין היתר בזמינות, במחיר, במהירות ההשפעה ובתופעות הלוואה. בעוד שחלק מתרופות המרשם עשויות לכלול תופעות לוואי כגון פגיעה בתפקודי כבד, ישנן תרופות טבעיות שנחשבות לבטוחות יותר, אולם קיים ויכוח לגבי מידן יעילותן.

ההבדלים בין סוגי הטיפולים מקבלים ביטוי חשוב בעלות הטיפול. לכן, כאשר בודקים את האפשרויות השונות מומלץ לבדוק היטב מה צריכה להיות העלות הכוללת, שכן חלק מהטיפולים מצריכים תקופת שימוש ארוכה, לעיתים של חצי שנה ואף יותר.

בעיקר ברגליים

כאשר מדברים על פטרת הציפורניים, הרי שמדובר על תופעה שתוקפת בעיקר את ציפורני הרגליים. ככל הנראה הסיבה לכך היא חשיפה של כף הרגל למקורות זיהום כגון מקלחות משותפות וכן היווצרות תנאים טובים לשגשוג הפטרייה. תנאי חום ולחות, שאותם מקבלת הפטרייה מאפשרים לה להיקלט ביתר קלות על גבי הציפורן ובמידה ולא מתקבל טיפול מתאים, בהחלט יכולה להתרחש החמרה.

ההחמרה יכולה לבוא לידי ביטוי בכמה אופנים:

  • ראשית, נדידה של פטרת לאזורים נוספים כגון בין האצבעות, אזור כף הרגל ולעיתים גם מעבר לכך.
  • שנית, פגיעה במראה הציפורן, לרבות שינוי צבע, סדקים, התרופפות.
  • שלישית, היווצרות אי נוחות וכאבים.

חשוב לציין שטיפול מתאים, מוקדם ככל האפשר חשוב לא רק מבחינה בריאותית ואסתטית. לרוב, טיפול כזה יהיה גם זול יותר, שכן ההחלמה תהיה מהירה וקלה יותר.

ראוי לציין שגם מצב של פטרת בציפורני כף היד היא אפשרית, אולם הדבר קורה במידה מועטה, יחסית. עם זאת, במקרים אלה הסבל של המטופל גדול יותר עקב הנראות של הבעיה.

אפשר גם בלי מרשם

לפני שנסקור כמה משיטות הטיפול הנפוצות ביותר נספר שאת השיטות הקונבנציונאליות לטיפול בפטרת נהוג לחלק לשניים.

  • הסוג הראשון של הטיפולים כולל טיפולים זמינים, ללא מרשם רופא. טיפולים אלה כוללים קרמים וכדורים מסוימים, שמכילים פחות חומרים פעילים ואינם מכילים חומרים שמצריכים מרשם רפואי.
  • הסוג השני של הטיפולים הוא טיפולים המחייבים מרשם. כאן, מדובר לרוב על חומרים פעילים יותר שמצויים למשל בטיפות או בכדורים. החומרים הפעילים מצריכים השגחה רפואית ולעיתים עריכת בדיקות של תפקודי כבד.

בין אם בוחרים בטיפול תרופתי ללא מרשם ובין אם בוחרים בטיפול שמצריך מרשם, חשוב לבדוק מראש את תופעות הלוואי, את סיכויי ההצלחה ואת המחיר הטיפול. המחיר צריך להיבחן על פי משך הטיפול האופטימלי וכמות החומר הדרושה.

כל אפשרויות הטיפול

אפשרויות הבחירה בין סוגי הטפולים השונים בפטרת הציפורניים כוללות בין היתר:

  • שימוש בלקים אנטי פטרייתיים – לקים כאלה מחייבים הקפדה על מריחה ושימוש לאורך זמן והם פחות יעילים במקרים קשים.
  • שימוש במשחות אנטי פטריוטיות– מאפשרות התמודדות גם עם פטרת קשה וגם כאשר קיימת התרחבות מעבר לאזור הציפורניים.
  • שימוש בטיפות, תרסיסים, וכדורים – כאן ישנם סוגים שונים של תכשירים, חלקם מיועדים לפטרת קשה, וניתנים אך ורק במרשם רפואי.
  • טיפולים של רפואה אלטרנטיבית, לרבות הומיאופתיה, דיקור סיני וכיוצא באלה. שיטות אלו מניחות שהופעה של פטריות נובעת בין היתר מחולשה רגשית, מתח, לחץ ותזונה לא מתאימה.
  • טיפול בלייזר – עם הרחבת השימוש בלייזר לצרכים רפואיים, התברר שניתן לנצל את השפעתו הממוקדת גם לחיסול פטרת הרגליים והציפורניים.

ראו גם:

העלמת ורידים בלייזר

השוואת מחירי הסרת שיער לייזר

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו